Sandonorico

 16:00 - 16:50

Beruška

 17:10 - 17:55

Krleš

 18:25 - 19:15

Phil Shoenfelt (GB)
& Southern Cross (CZE)

 19:45 - 20:35

Carpatia Castle

 21:05 - 21:55

Dukla Vozovna

 22:25 - 23:15

Už jsme doma

 23:45 - 00:45

 


 

 

  SANDONORICO
Sandonorico je hudební projekt, založený zpěvačkou a textařkou Zuzanou Janiššovou.
Kapela se postupně formuje a vzniká zcela originální hudba. V kompozicích Sandonorica lze nalézt velkou žánrovou pestrost, kterou ale spojuje charakteristický zvuk utvářený souhrou rockové sekce kapely a symfonické složky kláves a violoncella. Výsledkem tohoto mixu jsou melodické česky zpívané písně.
Hudba je stylově tvrdší, dramatická a zároveň melodická ve zpěvu a symfonická v aranžích, texty poetické
   
  BERUŠKA
Tradičně na Touchenfestu vystoupí vždy i kapela místní a tou je pro letošní rok lounská Beruška. Na našem festivalu vystoupí již podruhé v sedmileté historii Touchenfestu. Energický bigbít v čele se Standou Křivánkem, který nenudí, baví a svádí k tanci na naší akci rozhodně nemůže chybět.   
  KRLEŠ
Kapela s tímto názvem vznikla v roce 1990 na troskách několika „předvojenských uskupení“. Ze současných členů byli u zrodu kytarista Radek Sady Sádovský a baskytarista Jiří Mráza Zíma. Od roku 1992 vystřídala dva předchozí zpěváky Simona Křtěnová a vtiskla tak kapele charakteristický punc ženského vokálu, kterému jsou věrni dodnes. V současné době je na postu zpěvačky Saša Potměšilová..

   
 Phil Shoenfelt je veteránem londýnské, manchesterské a newyorské punkové a post-punkové scény.
Poté, co zažil londýnskou punkovou explozi v letech 1976–1977, se přestěhoval do New Yorku, kde hrál s několika kapelami, jako byly The Nothing a Disturbed Furniture. V roce 1981 zformoval post-punkovou skupinu KHMER ROUGE a spolupracoval i s legendárními The Clash.
V roce 1990 vyšlo první Philovo sólové album a roku 1993 vydal druhé album, God Is The Other Face Of The Devil. V této době Phil hrál jako "support" Crime And The City Solution a Nicka Cavea & The Bad Seeds na jejich britských turné.
V létě 1994 Phil podnikl turné v České republice, doprovázen hudebníky z Tiché dohody. O rok později se do Prahy přestěhoval nastálo. Tam založil svoji současnou kapelu PHIL SHOENFELT & SOUTHERN CROSS. Se Southern Cross Phil doposud vydal pět alb: Blue Highway, Dead Flowers For Alice, Ecstatic, Paranoia.com a The Bell Ringer.
V listopadu 2010 vydali Phil Shoenfelt & Southern Cross čtvrté studiové album Paranoia.com. Album znamenalo změnu hudebního směřování kapely od atmosférického nezávislého rocku k více nabroušenému hard-rockovému zvuku.
Kromě psaní písní a živého vystupování Phil také napsal několik knih.
Nové CD Phil Shoenfelt & Southern Cross The Bell Ringer – Live At The Shot-Out Eye, které bylo nahrané v létě 2014 u příležitosti 20. výročí kapely, vyšlo v červnu 2015.
V současnosti Phil píše písně na nové CD Southern Cross a pracuje na své třetí knize Stripped.

   
  CARPATIA CASTLE
Kapela Carpatia Castle na našem festivalu patří mezi stálice a vystoupí již potřetí v historii. Charakteristikou skupiny jsou historické hudební motivy, atmosféra textů dávných časů, prolínající se s melancholí vyprávěných příběhů a skutků, ohnivá show a pódiová vizualizace. Dominantou kapely je altová zpěvačka Veronika Seidlová, která zpívá oděna v gotických středověkých šatech, s kapelou účinkují „svícnice“, tedy dvě tajemné ženy, které doplňují show muzikantů secvičenou taneční choreografií s rekvizitami a utváří tak celkový výraz kapely.

                    
DUKLA
Vznik Dukly Vozovny byl podmíněn nespočtem návštěv koncertů v pardubickém RC Žlutý Pes – kam chodili zakládající členové  na dnes již velice známé kapely Vypsaná fiXa, Volant, Znouzectnost či Visací Zámek. V místní škole v jedné učebně jim bylo umožněno zkoušet až se postupně přes hraní coverů  dostali ke skládání vlastní tvorby a prvním koncertům, které je začaly bavit a baví dodnes.

   
UŽ JSME DOMA
Kapela vznikla v Teplicích v roce 1985. Asi po půl roce do kapely přišli Miroslav Wanek a Romek Hanzlík z legendární punkové skupiny FPB. Hudba UJD je již od počátků punkově přímočará, přitom však velmi rafinovaně propracovaná po kompoziční i textové stránce. Živá vystoupení navíc oplývají nespoutanou energií. Především díky své originalitě, ale také díky své píli a nezlomné vůli,  pronikli UJD  po roce 1989 do evropských  klubů  a  vzápětí i na severoamerický kontinent a do Japonska. V USA a Kanadě odehráli více než 600 koncertů, díky nimž jsou tam dnes rozhodně nejznámější českou rockovou kapelou. Fanoušky  však mají prakticky po celém světě.