Šestý ročník, dnes možno již říci tradičního festivalu máme za sebou, rád bych ho krátce zhodnotil. V první řadě klasická děkovačka, která sice příliš nenakrmí, ale je rozhodně potřeba.
Začal bych postupně a chronologicky. Nejprve je tedy potřeba poděkovat sponzorům a obci, neb bez nich by samotná akce byla pouhou myšlenkou. Určitě se podívejte, kdo nás podporuje. Jsou to vyjma obce především podnikatelé a firmy z okolí, kteří velmi tvrdě pracují a s jejichž výrobky se prakticky denně potkáváte. Každá vaše utracená koruna u nich se pak výsledně odráží i na našem finančním zabezpečení. Díky nim se nám daří i držet vstupné na sympatické stokoruně.
Pokud přijedete na festival, chcete účinkující slyšet a vidět, což se neobejde bez zajištění pódia (děkuji manželům Emingerovým), zvuku, světel a letos tedy každopádně kloubouček dolů Tomáši a Kájo (http://kartonto.webnode.cz/) Kdo byl, slyšel a viděl, určitě bude souhlasit.
Poděkování si zaslouží i děvčata u vstupu, neboť letos díky počasí neměly jednoduchou situaci, zvláště když jsem jim ještě odebral teplou deku pro p. Schmitzera :-)
Festival je především o účinkujících. Všichni byli letos naprosto perfektní, vstřícní, rychlí s přípravou i odklízením po odehrání. Díky nim se nám podařilo dodržet line-up a nikam nesklouznout, což je příjemné pro všechny strany. Obdiv zaslouží zaskakující zpěvačka kapely Not Perfect, která nenechala své bývalé kolegy ve štychu, naučila se v rekordním čase staronový repertoár a vše zvládla s grácií, přestože měla sebou teprve čtyřměsíční miminko.
Rovněž a neméně je potřeba poděkovat všem místním, kteří pomáhali s přípravou i následnou likvidací, předsedovi místního ČSTV Pavlovi a i všem touchovickým občanům, kterým jsme trochu narušili poklidnou sobotu za trpělivost.
No a na závěr poklona vám, návštěvníkům. Sešlo se vás, navzdory ne příliš příznivému počasí nejvíce v historii festivalu. Značná část vás vydržela až do konce, což potěšilo i kapely.  Byli jste slušní, bezproblémoví, perfektní a doufám, že jste se dobře bavili – DĚKUJI!

Jan Stejskal
ředitel festivalu